Dziennikarstwo na poważnie i z przymrużeniem oka. Strona adresowana do wszystkich zainteresowanych tematyką szeroko pojętego bezpieczeństwa i kreowania właściwych zachowań społecznych. Znajdzie się tu też miejsce dla osób poszukujących ciekawych newsów i porad dotyczących cyberbezpieczeństwa. Skupiam się głównie na phishingu, złośliwym oprogramowaniu, wycieku danych, podatnościach oraz ciekawostkach ze świata cybersecurity.   
  
Witam serdecznie w moich skromnych progach. Nie przedstawię się, gdyż pragnę na razie pozostać anonimowa. Mogę tylko powiedzieć, że z wykształcenia jestem dziennikarzem. Jeśli spodobały Ci się moje artykuły i chciałbyś nawiązać ze mną współpracę proszę o kontakt na maila scoffer.redakcja@gmail.com.
Można mnie obserwować na Facebooku o tutaj: Scoffer.pl.

Po co mi blog?

Myślę, że jest to najłatwiejszy i najprzyjemniejszy sposób, by podzielić się swoją wiedzą, spostrzeżeniami czy doświadczeniem. Zawsze lepiej uczyć się na cudzych błędach, prawda?

Skąd pomysł na nazwę SCOFFER? 

Z gry King's Bounty. Bardzo często miałam impa szydercę w swojej armii. Doskonale sprawdzał się w sytuacji, gdy trzeba było odwrócić uwagę przeciwnika. Dzięki temu można było wygrać bitwę bez strat w swojej armii. Scoffer swoim zachowaniem doprowadzał do szału swoich przeciwników ja natomiast chcę doprowadzić do furii wszelkiego rodzaju oszustów, złodziei i manipulatorów poprzez m.in. ujawnianie ich metod działań.

Tematyka

Jako, że blog adresowany jest do ludzi o szerokich zainteresowaniach, tematy tu poruszane będą równie różnorodne. Znajdą się tu zarówno teksty stricte dziennikarskie, naukowe, jak i o luźniejszej formie i treści. Jednak przede wszystkim blog będzie poświęcony szeroko rozumianemu pojęciu bezpieczeństwa oraz propagowaniu właściwych zachowań społecznych.
Mam nadzieję, że informacje zawarte na moim blogu przyczynią się do zmniejszenia liczby wypadków drogowych, pomogą w udzielaniu pierwszej pomocy, a także utrudnią "pracę" różnego rodzaju oszustom, złodziejom i manipulatorom. Jeśli pomogę chociaż jednej osobie, wtedy z dumą powiem, że warto było założyć tego bloga!

Prawa autorskie

Jestem autorem wszystkich zamieszczonych tu tekstów, przysługują mi więc zarówno prawa autorskie, jak i majątkowe. Jeśli jakiś temat w szczególności Cię zainteresował i chciałbyś go gdzieś zacytować, pamiętaj, że prawo cytatu wymaga podania autora i źródła. Natomiast jeśli chodzi o zdjęcia i grafikę, to podlegają one licencji CC0. Jeżeli jest inaczej zaznaczam to na końcu artykułu i wtedy nie możesz z nich korzystać bez pisemnej zgody autora.

Jak można wspomóc rozwój tego bloga?

Jak z pewnością zauważyłeś, na moim blogu nie ma reklam ani artykułów sponsorowanych. Jeśli więc spodobały Ci się moje artykuły i chciałbyś wesprzeć moją twórczość w sposób bardziej materialny to możesz to zrobić kupując mi przysłowiową kawę na: 

https://buycoffee.to/scoffer


Biorę też udział w programie partnerskim WhitePress. Jeśli zarejestrujesz się przez poniższy link i wydasz tam 100zł brutto na publikacje artykułów, wtedy ja otrzymam 5% prowizji.

Biorę udział w programie partnerskim SeoHost.pl. Jeśli zarejestrujesz się przez poniższy link i wykupisz jakąś usługę dostanę prowizję, którą będę mogła wykorzystać na zmniejszenie kosztów prowadzenia tego bloga.

Kontakt:

scoffer.redakcja@gmail.com


Popularne Posty

Translate

Wszelkie prawa zastrzeżone. Obsługiwane przez usługę Blogger.